přidat do oblíbených

OTEVÍRACÍ DOBA

PO-NE: 07:00 - 23:00

Kontakt Reklamní plochy k pronájmu

VIPASSANA JOGA

 

JEDNOTLIVÉ HODINY CVIČENÍ SI REZERVUJTE NA RECEPCI SQUASHE, NEBO ON-LINE

Book your visit here or call the reception: 607 705 095

 


Ve středu od 9.00 do 10.30 h

cvičí Joseff Michálek

Joseff Michálek praktikuje druh jógy, který je založen na původním učení Sidharta Gautama Buddhy o stálém uvědomování si tělesných pocitů. Pokud je pohyb či dech vědomý, je to pocit. Kombinace klasických hinduistických jógových pozic s Buddhovým učením vytváří jedinečný druh jógy, kterou v ČR nikdo jiný neučí. Navíc pozice (asany) jsou plynule propojeny tak, aby expanzní asany (JIN), následovaly kontraktní asany (JANG), podobně, jako v Tai – Tchi.

Joseff Michalek teaches the yoga style based on the tradition of Sidhárta Gautama Buddha’s teachings about becoming conscious of bodily sensations.
When you are conscious of your movement, it is bodily sensation. The same awareness of bodily sensations is connected to breath and body posture.
Combination of traditional Hindu yoga poses and Buddha´s meditative awareness, makes up an unique yoga style which is not taught by anybody else in Czech Republic. Asana are smoothly linked up. Expansive asana (JIN), follows contractual ones (JANG), similarly like in Tai-Chi.

Sestava se skládá ze 3 částí. 1. část je rozcvička, 2. část méně náročné asany, 3. část obsahuje náročnější asany. Procvičí se každý sval a šlacha v těle. Pravidelným cvičením této sestavy se naučíte ovládat svou mysl, (Buddha), naučíte se správně dýchat a docílíte vnitřního klidu, který odbourá stress. Navážete kontakt se svým tělem a to vám pomůže posílit vitalitu a imunitu a celkově tedy zlepšit své zdraví.

The routine consists of 3 parts: warm-up, effortless asana, and in the end some demanding poses.
You will work out all your muscles and tendons. Regular practicing of this routine will teach you how to control your mind, breathe correctly and how to reach the inner peace without stress.
You will be in contact with your body, increase your vitality and health.

Joseff Michálek – učil jógu v Indii 15 let a v Čechách vyučuje již více než 10 let.

Joseff practised and taught yoga in India for 15 years and in the Czech republic for more 10 years.


Z rozhovoru s Joseffem Michálkem v časopise Regenerace

Stal jste se učitelem jógy. Jak ji lidé v Čechách chápou?
Většinou si myslí, že je to cvičení na zhubnutí. Ostatně lidé v Čechách mají o józe zvláštní představy. Jóga znamená sjednocení mysli a těla. Můžeme toho docílit různými cestami. Proto existuje hodně druhů tohoto cvičení. Oprostil jsem svůj systém od náboženských příkras a systémů víry, protože to vytváří bariéry a jednotlivé sekty.
Můžete nám vipassanu více přiblížit?
Podle mého názoru je to nejlepší terapeutická metoda, se kterou jsem se v životě setkal. Přečetl jsem i řadu knih, které se zabývaly psychoanalýzou a různými způsoby léčby. Zjistil jsem, že vipassana je založena na neutrálním pozorování obyčejného tělesného pocitu, na něčem skutečném, co je univerzální. Protože když mě šimrá pod nosem, není to hinduistické či buddhistické šimrání, není to ani české či americké šimrání, šimrá mě pod nosem. Když mě bolí pravé koleno, je to univerzální. Jestliže pozoruji dech, dech je rovněž univerzální. Na tom není nic sektářského. S. N. Goenka řekl velice zajímavou věc: „Pokud je někdo plně osvícen, nemůže učit nic sektářského.“

a zde jedno video s Joseffem

Kapacita lekce je 14 míst a jednotlivé hodiny budou prodávány pokud nebude kurz plně obsazen permanentkami, nebo pokud se nějaké místo na konkrétní termín uvolní.

jednotlivá lekce………………………………….Kč 180,-

permanentka na dopolední hodiny
Kč 150,- za lekci při zakoupení v prvním měsíci kurzu
Kč 160,- za lekci při zakoupení v druhém měsíci kurzu
ve třetím měsíci konání kurzu již permanentku zakoupit nelze